Příslušenství a další doplňky

Autokoberce Toyota Avensis

Toyota je japonskou automobilovou značkou, která se na automobilovém trhu vyskytuje od roku 1993. Jedná se v současné době o druhého největšího výrobce vozidel na světovém trhu. V japonském měřítku se jedná o největšího výrobce na tamním trhu.

Automobilka Toyota se stará jak o výrobu osobních automobilů, tak také o nákladní automobily, dodávky, autobusy, motory, roboty a tak podobně. Zároveň se jedná také o osmou největší společnost na světovém trhu vůbec.

Pod koncern této japonské automobilky pak spadají poměrně mladší automobilky, jako například Scion nebo Lexus. Pokud bychom se měli bavit konkrétně o modelu Toyota Avensis, tak se jedná o model, který je vyráběn od roku 1997. Jedná se o větší automobil, který je ideální pro klasické rodiny s dětmi.

V současné době se na automobilovém trhu vyskytuje již třetí generace tohoto automobilu, přičemž byla mezi veřejnost odhalena v roce 2008 na autosalonu v Paříži. V roce 2009 šel pak tento automobil do prodeje. Vozidlo se podrobilo také testování v Euro NCAP, přičemž zde dostalo celkově devadesát procent za bezpečnost cestujících a osmdesát jedna procent jako celkové skóre.

Vozidlo je vyráběno s různými motory, a to od 1.6 do 2.2 litr.

Komentáře jsou uzavřeny.