Příslušenství a další doplňky

Měsíční archív: Duben 2014

Auto doplňky

Auto doplňky jsou posledním dobou mezi řidiči motorových vozidel poměrně oblíbenou záležitostí. Není to samozřejmě jen poslední dobou, ale zhruba od doby, kdy k nám ze Spojených států amerických pronikla móda tuningu a stylingu. Proč si řidiči dávají do vozidel nějaké autodoplňky.

V prvé řadě se chtějí něčím lišit, nechtějí být úplně stejní, jak devadesát procent dalších vozidel stejného modelu, kteří se prohánějí po českých silnicích. Další věcí je praktičnost některých autodoplňků, přičemž mohou mít ochranné funkce a tak podobně.

Pokud bychom se měli podívat zejména na doplňky tuningové, tak musíme v prvé řadě osvětlit jednu věc. Máme dva pojmy, kterými jsou tuning a styling, přičemž lidi si je samozřejmě pletou nebo kombinují do jednoho. Pokud bychom se měli bavit o tuningu, tak se jedná o úpravy typu podvozek, převodovka, výfukové potrubí, chiptuning, úpravy motoru a tak podobně.

Jde tedy o věci, které mají nějakým způsobem vliv na výkon celého vozidla. Pokud bychom se však měli na druhou stranu měli bavit o stylingu, tak sem patří kupříkladu polepy, hlučná koncovka výfuku, LED diody, zatmavení skel, neony a další doplňky interiéru. Tedy věci, které mají vliv pouze na vzhled automobilu.

Pokud bychom se měli podívat do historie tuningu, tak bychom u nás v České republice museli zhruba do sedmdesátých let minulého století, kdy se začaly do vozidel montovat první doplňky. Po silnicích tehdy jezdilo jen opravdu malé množství typů vozidel, takže majitelé se chtěli nějak lišit. Byla to éra liščích ocasů na anténách, šachovnicových samolepek na dveřích a tak podobně.

Pokud jde o zakoupení autodoplňků, tak existuje opravdu veliké množství různých internetových obchodů, které se tímto zabývají.

Vložil Doplňky do vozidla | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Autožárovky 12v

Autožárovek je v dnešní době opravdu veliké množství různých druhů a typů, přičemž jejich výměna v dnešní době není vůbec jednoduchá. Mluvíme především o soudobých modelech vozidel, u kterých vyměníte například na cestě žárovka jen velice složitě.

Většinou musíte například demontovat plastový podběh, akumulátor, masku, světlo a tak podobně. U starších modelů vozidel je však výměna poměrně jednoduchým procesem. Při práci s žárovkami byste měli dodržovat také určité zásady bezpečnosti. Jedná se tedy například o práci s výbojkami nebo halogenovými žárovkami.

Nikdy byste neměli sahat na povrch halogenových žárovek pouze holou rukou. Jde o to, že by pravděpodobně mohlo dojít k znečištění povrchu, čímž by žárovka ztratila na životnosti. Další věcí je vyměňovat žárovky pouze za zhasnutého stavu, přičemž byste je měli, stejně jako výbojky, nechat alespoň chvíli vychladnout. Mohli byste se horkého povrchu spálit. Pokud budete vyměňovat výbojky, tak se také doporučuje odpojit akumulátor, neboť se zde nachází poměrně vysoké napětí.

V současné době existuje poměrně veliké množství oblíbených značek autožárovek, které jsou dodávány do České republiky. Jedná se například o značku Narva, která na trhu funguje již od roku 1948. Tyto žárovky se vyrábějí v několika řadách, jako třeba Standard, Contrast, Long Life, Heavy Duty a tak podobně.

Další značkou je pak Philips, který patří mezi největšího světového dodavatele autožárovek. Značek a typů je zkrátka hodně a pokud si budete vybírat, můžete se v daném obchodě poradit s prodejci nebo si pročíst diskuze na internetu.

Vložil Žárovky do auta | Štítek , , , | Zanechat komentář

Autožárovky H4

Výměna autožárovek může být u některých modelů poměrně náročným procesem, který nezvládnete sami. Pojďme se nyní podívat na některá doporučení a zásady při výměně autožárovek.

Dlouhodobým provozem dochází samozřejmě ke ztrátě světelného výkonu, přičemž dochází ke zhoršování i dalších vlastností dané žárovky. Pokud jde o frekvenci změny žárovek, tak se obecně udává, že změna by měla ideálně přijít zhruba po najetých třiceti tisících kilometrech.

A nebo po dvou letech frekventovaného používání vozidla. A to se samozřejmě netýká pouze žárovek u hlavních světel, ale také žárovek například u směrovek. U barevných žárovek, konkrétně tedy u oranžových, dochází k tomu, že se vytratí barevná vrstva. To má samozřejmě pak za následek to, že světlo začne blikat bílou barvou a nebo oranžovou, jak by tomu mělo být. Jedná se dokonce také o přestupek, takže si na to dávejte určitě pozor.

Poté byste měli samozřejmě také minimálně jednou za dva roky podstoupit celkovou kontrolu světel, k čemuž slouží pravidelná technická prohlídka. Další věcí je, že byste si měli zhruba jednou za týden dát pozor a při nastartování vozidla mrknout, jestli svítí všechny kontrolky na přístrojové desce.

Pokud by se tak nestalo, je možné, že je vadná nějaká LED žárovka. U některých by to třeba nebyl nějaký extra problém, ale například u kontrolky mazání by se vám to mohlo vymstít. Kdybyste totiž měli nějakou poruchu motoru, na což tato kontrolka ukazuje, tak byste se o tom hned nedozvěděli a nemohli byste vozidlo okamžitě zastavit.

Samozřejmostí je pak vozit s sebou náhradní žárovky ve vozidle, neboť se jedná o věc, z vyhlášky danou.

Vložil Žárovky do auta | Štítek , , , | Zanechat komentář

Autožárovky H4 100W

Při výběru autožárovky můžete máte několik možností. V prvé řadě můžete vědět, jaký konkrétní typ potřebujete do svého vozidla. Zde se jedná o označení žárovek D2S, H1 a tak podobně.

Pokud nevíte, jaký typ žárovky přesně potřebujete, můžete využít služeb jednotlivých internetových obchodů. Ideální internetovou stránkou pro tento typ služeb je například stránka jakouautozarovku.cz.

Pokud tedy nevíte typ žárovky, můžete zde zadat jednoduše druh svého vozidla (nákladní, osobní, motocykl,…), dále si vyberete značku vozidla (Audi, Škoda, Honda,…), poté model dané značky a nakonec samozřejmě místo, na které budete žárovku potřebovat. Jedná se tedy třeba o žárovku na dálková světla, na potkávací světla a tak podobně.

Pro daný typ reflektoru máte většinou na výběr zhruba z pěti různých variant, které se od sebe mohou lišit některými parametry a poté samozřejmě také cenou. Pokud nakupujete rádi levně, tak můžete zvolit klasické, osvědčené a spolehlivé řady Original Line. Pokud máte rádi na silnici především v noci opravdové bezpečí, tak můžete zvolit žárovky z řady Silverstar, které zaručují až padesát procent více světla na vozovce a tak podobně.

Jakmile tedy budete vědět svůj typ žárovky, který budete potřebovat, můžete se podívat do různých internetových obchodů, kterých je opravdu veliké množství. Pokud bychom se měli bavit konkrétně o autožárovkách s označením H4, tak základní můžeme sehnat za pár desítek korun. Ty silnější, tedy například sto wattové, pak můžeme sehnat za cenu zhruba kolem dvou set korun. Záleží však také samozřejmě na určité značce a dalších aspektech.

Vložil Žárovky do auta | Štítek , , , , | Zanechat komentář