Příslušenství a další doplňky

Měsíční archív: Březen 2014

Autopotah kuličkový

Autopotahů je v dnešní době opravdu veliké množství, takže výběr může být poněkud složitý. Stále můžete v různých internetových obchodech narazit také na klasiku, kterou si určitě pamatujete z aut svých dědečků nebo dokonce i tatínků. Ano, jedná se o notoricky známý kuličkový autopotah.

Možná bychom mohli rozdělit lidi do dvou skupin, a to na ty, kterým tento autopotah naprosto vyhovuje a na ty, kteří jej nemůžou vystát. Některým lidem totiž na tomto autopotahu vadí například to, že se na něm mohou sklouzávat dolů nebo je z něj bolí záda.

Další jej zase berou jako skvělý masážní a levný prostředek do svého automobilu. Zkrátka názorů je hodně. Pokud si budete chtít takový kuličkový autopotah zakoupit, samozřejmě stále můžete. Zkuste nejprve určitě nějaký lokální kamenný obchod s podobným příslušenstvím a pokud neuspějete, můžete se podívat do různých internetových obchodů. Jedním z takových obchodů, kde tento kuličkový autopotah můžete najít, je pak například Auto Mega.

V horním menu si zvolíte jednu ze záložek, konkrétně tedy autopotahy, které jsou zde pak rozděleny do mnoha dalších přehledných kategorií podle druhu a typu. Jedná se například o univerzální autopotahy, autopotahy na míru, autopotahy dělané pro vozidla značky Škoda anebo právě autopotahy pro jedno sedadlo, kde naleznete právě tento kuličkový potah.

Můžete jej zde pořídit za docela příjemnou cenu zhruba kolem dvou set padesáti korun.

Vložil Potahy do auta | Štítek , , , | Zanechat komentář

Autopotah na jedno sedadlo

Jestliže nechcete kupovat autopotahy na všechny sedadla, ať už z jakéhokoliv důvodu (jezdíte sám, potřebuje to pouze spolujezdce a tak podobně) je v dnešní době samozřejmě možnost zakoupit také autopotah pouze na jedno sedadlo. Obchodů, kde takové autopotahy můžete zakoupit je opravdu veliké množství.

Můžete samozřejmě zajít v prvé řadě do nějakého kamenného obchodu, který se nachází v místě vašeho bydliště, avšak můžete se také mrknout na internet do různých internetových obchodů, které se zabývají prodejem takového typu sortimentu.

Jedním z takových internetových obchodů je pak například Auto Mega, který naleznete na internetové adrese automegashop.cz. Pokud se tedy podíváte na internetové stránky, můžete si zvolit okamžitě kategorii Autopotahy. Autopotahy jsou zde dále rozděleny do několika dalších kategorií podle typu a tak podobně.

Jedná se například o autopotahy vyhřívané, autopotahy vodě odolné, autopotahy na Škodovky, autopotahy na míru anebo třeba právě autopotahy na jedno sedadlo. Mezi velice oblíbený autopotah zde patří potah na sedadlo vyhřívaný Alaska 12 V, který se dělá také s opěrkou hlavy. Jedná se o potah univerzální, takže jej můžete použít do kteréhokoliv vozidla. Instalace autopotahu pak probíhá klasicky prostřednictvím gumových pásek.

Pro přepínání výkonových stupňů ohřívání je zde tlačítko, které se nachází na napájecím kabelu. Celkově jsou zde dva stupně, jeden je pro trvalý ohřev a další je pro rychlý ohřev, který využijete zejména v situacích, kdy dojdete ráno do promrzlého vozidla. Samozřejmostí tohoto potahu je pak integrovaná ochrana proti přehřívání a vestavěný termostat. Můžete jej pořídit za velice příjemnou cenu zhruba kolem pěti set korun.

Vložil Potahy do auta | Štítek , , , | Zanechat komentář

Autodoplňky zdravotní autopotah na sedadlo

Autopotahy patří mezi velice oblíbené interiérové doplňky do vozidel, přičemž v současné době existuje poměrně veliké množství různých typů, druhů a tak podobně.

Pokud bychom se měli bavit o zdravotních autopotazích, tak by měly být v prvé řadě na míru. Může se totiž stát, že pokud máte problémy se zády a zakoupíte nějaký univerzální autopotah do vašeho vozidla, budou vás z něj pod dlouhých hodinách sezení v automobilu bolet záda.

Podívejme se nyní na nějaké kvalitnější autopotahy, které jsou v České republice k dostání.

Určitě bychom měli zmínit společnost s určením omezeným Cartex. Jedná se o společnost, která se tedy primárně zabývá výrobou autopotahů, a to z těch nejlepších a nejkvalitnějších čalounických látek. Během výroby autopotahů jsou používány šicí a stříhací stroje nových generací, přičemž důležitými aspekty jsou určitě kvalitní šití, precizní zpracování a přesné střihy.

Materiály, které se při výrobě používají, jsou pak odolné vůči oděrům a dalším vnějším vlivům. Ve výsledku jsou však vyráběné autopotahy velice příjemné na dotek. Při výběru a výrobě autopotahu si můžete sami zvolit, jakou barevnou výšivku budete chtít, přičemž k dispozici je zde opravdu veliké množství krásných a hlavně moderních designových návrhů.

Pokud se budete chtít podívat na produkty této společnosti, můžete se mrknout na oficiální stránky. Všechny potahy jsou zde rozděleny do několika kategorií podle typu. Jedná se například o autopotahy na míru, autopotahy na různé značky vozidel, univerzální autopotahy a tak podobně.

Vložil Auto příslušenství | Štítek , , , | Zanechat komentář

Autopotah pro psy

Pokud máte doma čtyřnohého domácího mazlíčka, konkrétně tedy psa, určitě jste již několikrát zažili ten nepořádek v autě, který dokáže udělat. Nemusí za to samozřejmě ani nijak moct, může zanechávat chlupy a tak podobně.

Proto, pokud nevlastníte, tak byste měli určitě zauvažovat nad koupí nějakých ochranných dek nebo ochranných auto potahů do vašeho vozidla. Tyto ochranné deky pak dokáží ochránit interiér vozidla proti zvířecím chlupům, vlhkosti a dalšímu znečištění.

Tyto doplňky vám pak mohou docela markantním způsobem usnadnit život. A nejen vám, ale také vašemu pejskovi. Pokud se budete chtít podívat na nějaké takové ochranné doplňky, můžete navštívit například nějaký zverimex a nebo se můžete mrknout do nějakého internetového obchodu, který se zabývá prodejem takového typu sortimentu.

Jeden z takových internetových obchodů pak naleznete například na internetové adrese zoohit.cz. Nenajdete tu doplňky pouze k vašemu pejskovi, ale také případně ke kočkám, malým zvířatům, ptákům, pomůcky k akvaristice a tak podobně. Velice oblíbeným produktem je zde pak například ochranná deka do auta Allside.

Jedná se o jakýsi ochranný vak s kryty po stranách, do kterého se pejsek uloží. Kryty po stranách pak zaručují také ochranu dveří vozidla. Pro nastoupení psa do vozidla se dají kryty jednoduše rozepnout a zase zapnout. Tato deka je vodě odolná a velice snadno omyvatelná. Rozhodně se však nedoporučuje prát, neboť je vyrobena z polyesteru.

Stačí ji pouze přestříkat vodou. Tohoto skvělého pomocníka můžete pořídit za cenu zhruba kolem dvanácti set korun.

Vložil Auto příslušenství | Štítek , , , | Zanechat komentář

Vyhřívaný autopotah

Autopotahy jsou velice oblíbeným produkte, přičemž jejich prvotní cílem je samozřejmě chránit sedačku před poškozením, znečištěním a tak podobně. Autopotahů je v dnešní době opravdu veliké množství různých druhů, značek, typů a tak podobně.

Jedná se například o autopotahy univerzální, které můžete dát téměř kamkoliv. Dále to jsou autopotahy pro užitkové vozy, které se hodí především do užitkových vozů, autopotahy na míru, které si můžete nechat vyrobit pro daný typ sedačky atd.

Pokud se budete chtít podívat na nějaké takové autopotahy, můžete se mrknout například do nějakého lokálního kamenného obchodu, který se zabývá prodejem auto/moto příslušenství. Jestliže žádný takový obchod ve svém okolí nemáte, můžete se mrknout samozřejmě i do obchodů internetových prodejců, kterých je taktéž veliké množství.

Jedním z velice oblíbených prodejců u nás v České republice je pak například Auto Hotárek, který naleznete na stejnojmenné internetové adrese. Pokud se tedy podíváte na oficiální stránky, po levé straně naleznete seznam všech produktů roztříděných do několika přehledných kategorií. Jedná se například o autobaterie, autodoplňky, autokoberce, autožárovky, pneumatiky anebo právě autopotahy.

Ty jsou zde dále rozděleny podle typů a druhů. Pokud bychom se měli bavit o cenách autopotahů, tak se většinou pohybují zhruba kolem ceny jednoho tisíce korun. Záleží samozřejmě na to, z čeho jsou vyrobeny, tedy jestli z textilu nebo kůže, či nějakých jiných materiálů a tak podobně.

Vložil Potahy do auta | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Autonosič na dveře

Boxů a nosičů na automobily je v dnešní době poměrně veliké množství různých typů a druhů v různých cenových kategoriích. Máme například nosiče na střechu automobilu, nosiče na tažné zařízení automobilu a nebo právě nosiče na dveře automobilu.

Myslí se samozřejmě na takzvané páté (eventuelně třetí) dveře automobilu, tedy na kufr. Pokud se budete chtít podívat na nějaké takové nosiče na zadní dveře, tak můžete zajít do nějakého lokálního kamenného obchodu, který se zabývá prodejem auto dílů, příslušenství a dalších doplňků.

Pokud žádný takový obchod ve svém okolí nemáte, tak se můžete samozřejmě podívat do nějakého internetového obchodu, kterých je také veliké množství. Jeden takový naleznete například na internetové adrese bikeway.cz. Pokud se podíváte na oficiální stránky tohoto obchodu, tak po levé straně naleznete seznam všech produktů, které se zde nachází.

Všechny produkty jsou pak samozřejmě rozděleny do mnoha přehledných kategorií podle typu a druhu produktu. Jednou z takových kategorií jsou pak například doplňky na kolo, kde naleznete právě autonosiče.

Ty jsou zde ještě rozděleny na nosiče lyží, příčníky, střešní autonosiče, nosiče na tažné zařízení nebo právě nosiče na dveře. Najdete zde auto nosiče pro tři jízdní kola na zadní dveře, který zde můžete pořídit v současné době za cenu zhruba kolem dvou tisíc dvou set korun.

Nosič je použitelný pro drtivou většinu vozidel (combi, sedan, MPV, SUV, hatchback).

Vložil Nosiče na auto | Štítek , , , | Zanechat komentář

Držák střešního boxu

Pokud zrovna nejedete na dovolenou nebo někam necestujete s větším nákladem, který byste do svého vozidla nenaskládali, tak je asi trochu zbytečné jezdit celoročně se střešním boxem na vašem vozidle. Box pak můžete schovat třeba do garáže nebo do sklepa.

Střešní boxy jsou však poměrně veliké, takže by jenom překážely a zabíraly místo pro jiné věci. Není proto od věci si zakoupit nějaké speciální držáky střešních boxů, kterých je na trhu poměrně veliké množství typů a druhů.

Jestliže se budete chtít na nějaké takové držáky střešních boxů podívat, můžete se mrknout například do nějakého lokálního kamenného obchodu s autodíly, doplňky a dalším příslušenstvím. Nebo se můžete podívat také do nějakého internetového obchodu, kterých existuje veliké množství.

Držáků střešních boxů je poměrně veliké množství druhů a typů, přičemž se od sebe liší zejména způsobem uchopení, značkou, cenou a tak podobně. Mezi nejčastější typ patří například držáky střešního boxu na zeď, které se velice jednoduše upevní ke zdi a střešní box se do držáku jednoduše usadí.

Jedná se vlastně pouze o dvě tyčkové konstrukce,takže opravdu nic složitého. Pokud bychom se měli podívat na cenu, tak většinou je můžete sehnat za cenu zhruba kolem sedmi set korun. Velice časté jsou například také stropní držáky střešních boxů, které jsou určeny k montáži na strop.

Vložil Doplňky do vozidla | Štítek , , , | Zanechat komentář

Držák lyží do střešních boxu

Vnitřní uspořádaní středních střešních boxů na váš automobil je většinou u všech typů a druhů střešních boxů stejné. Pokud v boxu vozíte například nějaké drahé vybavení, jako drahé lyže nebo snowboardy, tak je možné tyto střešní boxy doplnit různými plastovými příčkami, na které se pak lyže skládají.

Tímto vlastně zvyšujete šetrnost při přepravování lyží, bot, hůlek a dalšího příslušenství. Jde vlastně o to, že se náklad střešního boxu při jízdě automobilem tolik nepohybuje.

Pokud však budete chtít střešní box naplnit co možná nejvíce a využít tak veškerého prostoru, který v boxu je, tak budete muset samozřejmě plastové příčky vyndat a lyže tam naskládat tak, aby do sebe vázáními zapadaly. Při montáži střešního boxu, případně také při montáži příček do střešního boxu, bychom měli postupovat přesně podle návodu v manuálu od výrobce.

Ovšem také při skládání věcí do střešního boxu bychom měli postupovat podle určitých zásad, které jsou platné vždy a všude. V prvé řadě se jedná například o to, že těžší věci bychom měli skládat první na spodek střešního boxu a lehčí věci potom na ně.

Věci bychom měli také rozložit rovnoměrně po délce celého boxu. Všechny věci, které do boxu vložíte, by pak také samozřejmě neměli bránit otevírání a zavírání poklopu od boxu.

Vložil Auto příslušenství | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Jak vybrat střešní box

Střešních boxů existuje v současné době poměrně veliké množství různých typů a druhů. Střešní boxy mají opravdu široké využití, a to zejména při nějakých delších dovolených jak zimních, tak také letních.

Pro zimní období existují zimní střešní boxy, které jsou koncipované na to, aby se do nich vlezly dlouhé lyže, lyžáky, snowboard, hůlky, helmy a tak podobně.

Letní střešní boxy bývají pro změnu kratší, přičemž do nich můžete umístit například tašky, kufry a tak podobně.

Samozřejmě pokud již vlastníte nějaký střešní zimní box, tak jej klidně můžete využít i jako letní, to není žádný problém. Jak již bylo řečené, střešních boxů je poměrně veliké množství různých typů. Pokud bychom se měli bavit o materiálech, tak ty dražší střešní boxy jsou většinou vyrobeny z ABS plastu a ty levnější střešní boxy jsou většinou vyrobeny z polystyrenu polyetylenu.

Nyní se pojďme podívat na různé druhy zabezpečení střešních boxů. Na všech boxech nalezneme samozřejmě nějaký zámek, přičemž většinou jsou na boxu dva nezávislé zámky nebo také mohou existovat boxy se zámkem centrálním. Existují také boxy, které mají centrální zámky z obou stran, takže se také otevírají z obou stran.

Pokud jde o vnitřek boxů, tak ten se většinou nijak neliší. Mohou tam být například pouze nějaké plastové příčky a tak podobně.

Vložil Výběr střešního boxu | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Jak umístit střešní box

Střešní boxy jsou opravdu ideálním pomocníkem v situacích, kdy se například chystáte na nějakou delší, ať už zimní nebo letní, dovolenou a zjišťujete, že všechny věci do svého automobilu prostě nenaskládáte.

Hodně lidí má střešní boxy zafixované pouze se zimními obdobími, ale velice často se používají také pro letní a jarní dovolené.

Například pokud máte opravdu velkou rodinou nebo prostě potřebujete s sebou tahat spoustu věcí. Každopádně pro zimní dovolené na horách se hodí o to víc.

Představte si třeba, že jedou čtyři nebo dokonce pět dospělých lidí s plným vybavením na hory a neměli by střešní box. Pět párů lyží, lyžáků, hůlek a tak podobně není zkrátka většinou do vozidla možné dát. Pojďme se nyní podívat, jak postupovat při výběr střešních boxů na vaše vozidlo. V prvé řadě se podíváme na materiál, který u boxů může být buď pěti nebo čtyř milimetrový.

U levnějších střešních boxů se většinou používá polystyren polyetylen a u těch dražších střešních boxů se používá nejčastěji například plast ABS, který se liší různými odstíny a barvami. Velice často se děla například ve stříbrném provedení nebo v karbonové imitaci. Pokud bychom se měli bavit o uchycení, tak to může probíhat různými způsoby. Jedná se například o uchycení ocelovým třmenem a tak podobně.

Vložil Výběr střešního boxu | Štítek , , , , | Zanechat komentář